Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rzym. Pierwszy tom „Źródeł kolbiańskich” po włosku

29.09.2017 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W Rzymie ukazał się pierwszy tom „Źródeł kolbiańskich” w języku włoskim (drugi z trzech woluminów). Jest to informacja istotna w kontekście obchodów stulecia Rycerstwa Niepokalanej (MI).

Dzieło, przygotowane przez o. Raffaele Di Muro, o. Emila Kumkę, o. Tomasza Szymczaka i o. Romana Wadacha, zawiera notatki z rekolekcji, medytacje, pamiętniki, artykuły, teksty nie publikowane, materiał na książkę, listy prywatne, listy urzędowe i szkice św. Maksymiliana Kolbego.

Jak wiadomo, włoska wersja „Pism” Świętego już od dawna jest wyczerpana. Redaktorzy uzupełnili i poprawili tekst w oparciu o nowe materiały zamieszczone w niedawnym wydaniu polskim. Drugi (listy) i trzeci tom (konferencje i proces kanonizacyjny) będą dostępne odpowiednio w 2018 i 2019 r. Dzieło zostało opublikowane przez Edizioni Messaggero w Padwie i jest już do nabycia w centrum międzynarodowym MI (roma@mi-international.org).

Jest to inicjatywa wydawnicza cenna zarówno dla uczonych zainteresowanych postacią Męczennika Miłości, jak i dla wszystkich osób związanych z duchowością kolbiańską.

o. Raffaele Di MuroTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij