Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rzym. Zakończenie nadzwyczajnego miesiąca misyjnego

04.11.2019 . kg

Kuria Generalna | Convento Ss. Apostoli

Wieczorem, 26 października 2019 r., franciszkanie zgromadzili się w Bazylice Dwunastu Apostołów w Rzymie, aby wspólnie obchodzić zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Na początku spotkania, przy grobie świętych apostołów Filipa i Jakuba, zgromadzeni modlili się i podejmowali refleksję nad powołaniem do missio ad gentes. Wszyscy ochrzczeni, a zwłaszcza franciszkanie, wezwani są do niesienia Ewangelii na cały świat – by móc to czynić, niezbędna jest moc Ducha Świętego, którego należy nieustannie przywoływać.

Drugi etap spotkania miał miejsce w poradni dla ubogich. Bracia podjęli refleksję nad posługą wobec najbardziej potrzebujących. Kościół i świat wciąż potrzebują ludzi, którzy gotowi są poświęcić swój czas, aby bezinteresownie pomagać swoim braciom.

Podczas trzeciej części, która odbyła się w Sali Matki Bożej Niepokalanej, minister generalny naszego Zakonu, o. Carlos Trovarelli opowiedział o naszym współbracie – błogosławionym męczenniku Carlosie de Dios Muriasie. Ojciec generał z pochodzenia jest Argentyńczykiem, cierpienia i pragnienia ludzi, za których oddał życie bł. Carlos de Dios są mu więc dobrze znane.

Spotkanie zakończyło się wspólnym skromnym posiłkiem – braterską agapą i zbiórką funduszy na nasze wspólnoty misyjne. Była to bardzo prosta i autentyczna chwila modlitwy, refleksji i braterskiego dzielenia się, która pomogła wszystkim – jak powiedziałby papież Franciszek – wzbudzić głębszą świadomość misyjną w odniesieniu do missio ad gentes.

o. Enzo Galli

za: www.ofmconv.netTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij