Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Skauci Europy u franciszkanów w Sanoku

15.02.2017 kg .

Sanok | Parafia podwyższenia Krzyża Św. i Klasztor Franciszkanów

W niedzielę 12 lutego 2017 r. we franciszkańskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sanoku, pojawili się Skauci Europy. W tym dniu na Mszach Świętych można było poznać Ruch Skautowy, a w salce oazowej wyświetlane były filmiki z różnych harcerskich wydarzeń.

Po południu odbyła się pierwsza zbiórka zastępu harcerek „Grzywacz”. Nie zabrakło na niej gotowanego na ognisku kakao, wielu gier i radości. Mamy nadzieję, że ruch Skautowy w Sanoku i okolicach będzie się rozwijał i do dzielnych harcerek dołączą odważni harcerze oraz zawsze radosne wilczki.

Zainteresowanych ruchem skautowym we własnej parafii zachęcamy do kontaktu:

Aleksandra Szuba email aleksandra.szuba@skauci-europy.pl, tel. 883-665-562

Piotr Kopyto email piotrkop94@gmail.com, tel. 608-147-273

Skauci Europy to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą złożoną z młodych w wieku od 18 lat. Wychowawcy wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców, pomagają członkom ruchu stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Ruch ten opiera się na pedagogice Baden-Powella oraz na wychowaniu religijnym stworzonym przez o. Jakuba Sevin SJ.

Skauci Europy nie zapominają o swojej Ojczyźnie, służąc jej i rozwijając swoją miłość do niej. Jednoczą młodych z różnych krajów Europy, mających te same oznaczenia, prawo, mundury, teksty podstawowe, pedagogikę, których łączy wspólna wiara, braterstwo oraz przygoda. Ruch dostarcza każdemu młodemu człowiekowi możliwości osobistego rozwoju w pięciu dziedzinach: zdrowie i sprawność fizyczna, zmysł praktyczny, kształcenie charakteru, zmysł służby, życie religijne.

Skauci Europy dzielą się na dwa nurty: męski i żeński oraz na trzy gałęzie: wilczki (9-12 lat), harcerki i harcerze (12-17 lat), przewodniczki i wędrownicy (powyżej 17 lat). Dostosowując jak najlepiej metodę do wieku i płci.

Aleksandra SzubaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij