Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Skauci z franciszkaninem wsparli Synod modlitwą

20.10.2018 . kg

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

Kilkudziesięciu Skautów Europy uczestniczyło w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze w intencji Synodu, który odbywa się w Rzymie. Do domu jasnogórskiej Madonny młodzi ludzie przybyli z całego kraju na zaproszenie Konferencji Episkopatu Polski. W imieniu duszpasterza krajowego, organizacji spotkania przewodniczył o. Marcin Buntov OFMConv.

Gdy tylko usłyszałem, o zaproszeniu, od razu wiedziałem, że chciałbym znaleźć się wtedy na Jasnej Górze. W trakcie przygotowań okazało się, że to właśnie nam – środowisku krakowskiemu – przypadła rola szczególna – koordynacji tego wydarzenia. Na prośbę duszpasterza krajowego Skautów Europy, który nie dał rady dojechać, reprezentowałem również wszystkich kapłanów – duszpasterzy, którzy każdego dnia wspierają formację wilczków (9-12 r. ż.), harcerek i harcerzy (12-17 r. ż.), a także przewodniczek i wędrowników (17+) – mówi franciszkanin.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w czuwaniu, w tak ważnym dla nas, Polaków miejscu, jakim jest Jasna Góra. Modlitwa za synod jest ważna, ponieważ od decyzji biskupów będzie zależeć kierunek, w którym podąży Kościół, dlatego nie szczędziłem sił, by tu przybyć – mówi Piotrek z Radomia.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wyjątkowej adoracji, już kilka minut po Apelu Jasnogórskim. Do 22:50 trwaliśmy przed Panem Jezusem, wystawionym w Najświętszym Sakramencie, powierzając sprawy Synodu i młodych świata. Naszej modlitwie towarzyszyły słowa Jana Pawła II, skierowane na Światowy Dzień Modlitw za powołania. W czasie adoracji można było przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, który w tym wyjątkowym miejscu, w Domu Matki, sprawował o. Marcin – dodała Marysia, która przybyła na spotkanie z Krakowa.

Spotkanie zakończyła Msza Święta z Parafią Miłosierdzia Bożego Kraków-Wzgórza Krzesławickie, która była podbudowana postawą młodych ludzi i zaprosiła do współpracy. Po nabożeństwie Skauci z duszpasterzem zostali zaproszeni na wspólną agapę.

fot. Piotr Mężyk, Paweł DąbrowskiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij