Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Śladami Ojca Wenantego” – reportaż TV Trwam

28.09.2021 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

We czwartek, 7 października 2021 r., w 132. rocznicę urodzin sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca (1889-1921), o godz. 22:55 TV Trwam, wyemituje po raz kolejny reportaż „Śladami Ojca Wenantego”.

W filmie zobaczymy m.in. Obydów, miejsce urodzenia, lata dzieciństwa i młodości o. Wenantego Katarzyńca; Kamionkę Strumiłową (dzisiaj Buską), kościół, w którym wprawdzie nie został ochrzczony, ale w którym modlił się już jako kapłan; Lwów, miasto, w którym przeżywał swoją młodość i podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu franciszkanów; Czyszki, parafię, w której jako młody wikary spełniał posługę kapłańską; a także Hanaczów, miejsce zmagania się z cierpieniem i chorobą. Każde z tych miejsc będzie opatrzone komentarzem i bogatą dokumentacją filmową i fotograficzną, dzięki czemu widz będzie mógł poznać historię ziemskiej wędrówki Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Pomimo upływu czasu i zmian strukturalnych na Ukrainie, autorzy dokumentu będą starali się odnaleźć ślady życia i posługi o. Wenantego Katarzyńca. I chociaż w pamięci tam mieszkającego społeczeństwa zaciera się jego postać, to jednak ślady życia i świętości o. Wenantego, są ciągle żywe.

Historia ukazana w reportaż wpisuje się również w Rok Ojca Wenantego, w którym obchodzona jest 100. rocznica jego śmierci. Reportaż „Śladami Ojca Wenantego” będzie także dostępny na stronie www.wenanty.pl.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij