Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Śp. o. Wawrzyniec Duda OFMConv (1933-2020)

18.06.2020 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

17 czerwca 2020 r. o godzinie 18.30 w krakowskim Klasztorze Franciszkanów, w obecności zebranych braci i przy modlitwie, zmarł o. Wawrzyniec Duda OFMConv. Przeżył 87 lat, w Zakonie 71, w kapłaństwie 63. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 19 czerwca 2020 r.

O. Wawrzyniec w swoim zakonnym życiu był gwardianem, proboszczem, ekonomem prowincji, wieloletnim duszpasterzem i katechetą, spowiednikiem nowicjuszy, kleryków i kapłanów, sióstr zakonnych i pielgrzymów w Kalwarii Pacławskiej.

Pożegnanie o. Wawrzyńca odbędzie się według następującego schematu:

Czwartek, 18 czerwca 2020 r. godz. 20.00 – wprowadzenie do Kaplicy Męki Pańskiej w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie (przy ul. Franciszkańskiej) i nieszpory w intencji zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 19 czerwca 2020 r.

  • godz. 8.30 – Kaplica Męki Pańskiej, jutrznia za zmarłego
  • godz. 10.30 – wprowadzenie do Bazyliki i Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • godz. 11.00 – Msza Święta w Bazylice pod przewodnictwem honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. bpa Jana Zająca z kazaniem ordynariusza krakowskich franciszkanów o. Mariana Gołąba
  • godz. 12.30 – procesja od bramy do grobowca na cmentarzu Najświętszego Salwatora pod przewodnictwem prowincjała o. Mariana Gołąba.

Niech Aniołowie zawiodą cię do raju,

A gdy tam przybędziesz, niech przyjmą cię męczennicy

I wprowadzą cię do krainy życia wiecznego.

Chóry Anielskie niechaj cię podejmą

I z Chrystusem zmartwychwstałym miej radość wieczną.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij