Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

#ŚpiewamPsalm

27.04.2020 . kg

ISF - Kraków | Instytut Studiów Franciszkańskich

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii działająca przy Instytucie Studiów Franciszkańskich w Krakowie, znana jest z wielu inicjatyw i działań na polu liturgii i śpiewu liturgicznego. Tym razem wychodzi z nowym projektem: #ŚpiewamPsalm.

„Ileż razy płakałem słuchając hymnów Twoich i kantyków, wstrząśnięty błogim śpiewem Twego Kościoła. Głosy te wlewały się do moich uszu, a gdy Twoja prawda ściekała kroplami do serca, parowało z niego gorące uczucie pobożnego oddania. Z oczu płynęły łzy, a dobrze mi było z nimi” /św. Augustyn/.

Wielu z nas, mając za sobą mnogość doświadczeń muzycznych, mogłoby się podpisać pod słowami św. Augustyna. Bóg obdarowuje talentem, wrażliwością, aby przez Ciebie dawać Miłość. Twoje obdarowanie nie jest przypadkowe. Ma ono również przemieniać Ciebie w Twojej konkretnej historii życia, ale także innych. W nim jest Bóg, który jest Sprawcą wszelkiego działania! 

I tak oto, przechodząc z doświadczenia na działanie, początkujemy Projekt "Śpiewam Psalm". Przede wszystkim chcemy zachęcić do tej pięknej, szczególnej posługi. Chcemy też podejść do tematu praktycznie. Zależy nam, aby dać Wam zestaw różnych melodii, z których możecie korzystać. 

Do projektu zostali zaproszeni Ci, którzy na co dzień związani są z naszą Szkołą: Bracia Franciszkanie, absolwenci oraz wszyscy, tworzący środowisko liturgiczne przy Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. 

W ciągu następnych tygodni na fanpage’u i kanale youtube Franciszkańskiej Szkoły Muzyki i Liturgii, będą ukazywać się nagrania z melodiami psalmów.

Korzystajmy i śpiewajmy! 

Karolina Inka Ruchlewicz Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij