Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Spotkanie formacyjne MI

16.04.2021 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Boże Miłosierdzie to największy dar dla każdego z nas, a szczególnie „dla biednych grzeszników” – pisała św. Siostra Faustyna w swoim „Dzienniku”. Jeśli zwrócimy się doń z ufnością, to miłosierny Bóg, okaże się dla nas nieskończonym źródłem przebaczenia, nadziei i miłości.

10 kwietnia 2021 r., podczas spotkania rycerzy Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej, rozważaliśmy to, jak objawia się łaska miłosierdzia w naszym życiu oraz w życiu Niepokalanej i świętych. W liturgii o. Arkadiusz podkreślił odwagę Apostołów, z jaką głosili oni zmartwychwstałego Jezusa. Chociaż surowo zabraniano im przemawiać w Jego imię oraz grożono wtrąceniem do więzienia, św. Piotr bez strachu wyznał, że „bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi”. Taka przemiana postawy Apostołów z zalęknionych i wystraszonych, dokonała się właśnie dzięki przyjętemu miłosierdziu. To sam Zbawiciel stanął w centrum ich obaw i powiedział: „Pokój wam”.

W trakcie warsztatów podjęliśmy temat Matki Miłosierdzia. Ten tytuł stał się wielkim przywilejem Maryi. Pan Bóg, dając nam Maryję, równocześnie ofiaruje nam niezbędną pomoc w wypraszaniu miłosierdzia. To Ona pełna dobroci i czułości wstawia się za nami, oddalając tym samym gniew Boży, wspomaga nas na drodze uświęcenia. Dlatego, jak pisał św. Maksymilian, „dajmy się w pokoju i ufności prowadzić Miłosierdziu Bożemu przez Niepokalaną”.

br. Mateusz HnatTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij