Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Spotkanie MI w Żywcu

06.03.2020 . kg

„Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, czas różnych ćwiczeń duchowych i naszych rycerskich wysiłków. Dlatego chciałbym na samym początku, abyśmy spojrzeli na postać św. Piotra i jego etapy odchodzenia od Jezusa, aby następnie móc znaleźć drogę powrotu do Boga” – powiedział w konferencji o. Arkadiusz.

W sobotniej homilii 29 lutego 2020 r. w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu, franciszkanin nawiązując do Ewangelii powiedział: „Od dawna istnieje taka choroba, która dotyka o wiele większej liczby ludności niż modne w ostatnim czasie wirusy. Wielu zakażonych umiera, wielu jest na drodze do śmierci. Chorobą tą jest szemranie”. W dalszej części kaznodzieja zaznaczył, iż przeglądając portale internetowe oraz słuchając wypowiedzi różnych osób, można by „spokojnie” ogłosić epidemie.

Ks. Grzegorz Gruszecki proboszcz i asystent MI z Żywca serdecznie podziękował przybyłym pielgrzymom na czele z ks. Rafałem Brzuchańskim, który przybył z rycerzami ze Świnnej.

Wspólnota rycerzy z Żywca przygotowała dla Prezes diecezjalnej Urszuli życzenia z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

Na ręce Prezes Teresy składamy serdeczne podziękowania wszystkim rycerzom Niepokalanej z Żywca za zorganizowanie tego dnia oraz miłą gościnę.

Stowarzyszenie „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej co miesiąc organizuje spotkania modlitewno-formacyjne, które mają na celu formowanie swoich członków w duchu Niepokalanej oraz św. Maksymiliana M. Kolbego. 

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych duchowością maryjną na nasze spotkania. Najbliższe odbędzie się już 14 marca 2020 roku w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej k. Żywca.

Nagrania mp3Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij