Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Spotkanie Rycerzy Niepokalanej w Woli

19.06.2019 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

W sobotę 15 czerwca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerzy Niepokalanej oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej i św. o. Maksymiliana. Po raz pierwszy jednak członkowie MI z diecezji bielskiej gościli w sąsiedniej diecezji, gdzie również Rycerstwo Niepokalanej jest obecne.

 „Głęboko w to wierzę i o to też się modlę, aby obecność Rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej w Waszej Parafii pw. Matki Bożej Piekarskiej w Woli, przyczyniła się do rozwoju MI w Archidiecezji Katowickiej” – powiedział o. Arkadiusz.

Na ostatnim już przedwakacyjnym spotkaniu, w okolicznościowej konferencji kaznodzieja zwrócił mocną uwagę na znaczenie Eucharystii w życiu czcicieli Niepokalanej. To właśnie Msza Święta dawała o. Maksymilianowi potrzebne siły oraz zapał w „zdobywaniu dusz dla Chrystusa przez Niepokalaną” – „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie” (J 6,53).

W homilii o. Arkadiusz nawiązał do historii obrazu Matki Bożej Piekarskiej, który to obraz z bocznego ołtarza ks. Roczowski w Piekarach Śląskich przeniósł do głównego. „My także przenieśmy Matkę Bożą z bocznego ołtarza naszej codzienności, do głównego ołtarza naszego serca”.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej Piekarskiej uczestnicy spotkania udali się na agape. Z serca dziękujemy miejscowej wspólnocie wraz z Księdzem Proboszczem za życzliwe i gościnne przyjęcie.

http://mi.bielsko.pl/pl/aktualnosci/220/spotkanie-rycerzy-niepokalanej-w-woliTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij