Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Sucre. Franciszkańska pomoc ubogim

21.05.2020 Misyjny Sekretariat

Boliwia Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

„Pandemia koronawirusa obudziła w ludziach wrażliwość, skłoniła ich serca do solidarności, do dzielenia się z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy, teraz dużo bardziej niż kiedykolwiek” - pisze o. Ronald Armijo, pracujący w boliwijskim Sucre.

Tzw. „wspólny garnek”, czyli posiłek gotowany i rozdawany potrzebującym, został zorganizowany przez franciszkanów już w zeszłym miesiącu. Biedni mogą przychodzić i korzystać z pomocy. Franciszkańscy postulanci rozdają posiłki przed ich kościołem - Bazyliką Mniejszą św. Franciszka w Sucre. 

Pomoc nie jest jednak ograniczona wyłącznie do przykościelnego placu. Bracia i wolontariusze docierają także do obszarów podmiejskich Lajastambo oraz społeczności Potolo i Punilli, do dzielnic oddalonych od miasta, gdzie również rozdano ponad 300 ciepłych posiłków.

W obliczu kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią i trudnościami w przemieszczaniu się z powodu nałożonej na społeczeństwo kwarantanny, młodzi franciszkanie, prócz ciepłych posiłków rozdają ubogim artykuły spożywcze i zimowe ubrania (w Boliwii panuje teraz zima, przyp. red.)

Charytatywne działania franciszkanów są owocem pracy braci postulantów z Sucre, a także hojności dobroczyńców, którzy przynoszą fundusze oraz dary materialne, które następnie wykorzystane są do gotowania wspólnego posiłku oraz do rozdawania najbardziej potrzebującym. 

Franciszkanie z Sucre nie porzucają także pracy typowo duszpasterskiej. Jak w większości miejsc i parafii, gdzie z powodu nałożonej na ludzi kwarantanny nie można sprawować liturgii dla wiernych w kościele, bracia transmitują Msze Święte oraz nabożeństwa online, przy pomocy Internetu i portali społeczenościowych.

Na podst. https://catolicatvsucre.blogspot.com/2020/05/of-m-conventuales-un-almuerzo-solidario.html?fbclid=IwAR2KU1hm7FgS4lhN7ZXwdaSTAqFh8RqOtbbmGlPS3k-CS-L54WGmZ3V8h4g

opr. ak. 

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij