Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Suwałki. Młodzież franciszkańska wicemistrzami diecezji.

14.04.2016

Młodzież franciszkańska z Suwałk została wicemistrzami diecezji ełckiej w piłce siatkowej. 

W sobotę 9 kwietnia 2016 r. odbyły się I Młodzieżowe Mistrzostwa Diecezji Ełckiej w piłce siatkowej o Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz. Tytuł wicemistrza diecezji przypadł młodzieży z franciszkańskiej parafii Bożego Ciała w Suwałkach. Trenerem wicemistrzów jest o. Jacek Szczepanik.

Inauguracja zawodów nastąpiła na Mszy świętej o godz. 9.00 w parafii Bożego Ciała. Mszy świętej przewodniczył pomysłodawca i Główny Organizator Mistrzostw o. Jacek Szczepanik - Koordynator Regionalny Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Diecezji Ełckiej. Po Mszy świętej uczestnicy udali się na halę sportową Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach. W ceremonii otwarcia wziął udział przedstawiciel Współorganizatora Mistrzostw – p. Mirosław Hartung ze Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS w Suwałkach, który w swoim wystąpieniu nawiązał do 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i zachęcił wszystkich do uczczenia pamięci zmarłych minutą ciszy.

Następnie kapitanowie drużyn wylosowali kolejność z jaką występowały ich drużyny:
A1: św. Wojciecha w Suwałkach
A2: Bożego Ciała w Suwałkach
A3: Ducha Świętego w Ełku
A4: św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach
B1: Trójcy Przenajświętszej w Raczkach
B2: św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej
B3: św. Aleksandra w Suwałkach
B4: św. Rafała Kalinowskiego w Ełku

Rozgrywki odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach, ale ze względu na przesunięcie w czasie ostatni mecz grupy B: Nowa Wieś Ełcka – Ełk odbył się na średniej hali i zakończył się wygraną Ełku 2:1. W fazie grupowej jedyną drużyną bez straty seta okazała się parafia Bożego Ciała w Suwałkach. Pary półfinałowe: par. Boże Ciało - par. św. Rafała Kalinowskiego 2:0 (25:14, 25:14); par. św. Ap. Piotra i Pawła - par. Trójcy Przenajświętszej 0:2 (10:25, 16:25). Mecz o trzecie miejsce: par. św. Rafała Kalinowskiego - par. św. Ap. Piotra i Pawła 2:0 (25:11, 25:16). Najwięcej emocji wzbudził finał par. Boże Ciało - par. Trójcy Przenajświętszej. Pierwszego seta pewnie wygrała młodzież z par. Bożego Ciała 25:21, w drugim secie po minimalnych błędach ulegli 22:25. W tie-breaku było 11:15. Warto zauważyć, że do końca nie było wiadomo kto wygra, gdyż przewaga jednej z drużyn była zaledwie jednopunktowa. W międzyczasie na średniej hali rozstrzygnięto rywalizację o miejsce VII (triumfowała par. św. Aleksandra nad par. Ducha Świętego) i V (triumfowała par. św. Józefa Rzemieślnika nad par. św. Wojciecha).

Po emocjonującym finale Organizatorzy dokonali podsumowania rozgrywek. W ceremonii zakończenia uczestniczyła Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach . Barbara Olszewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki: od Księdza Biskupa Romualda - egzemplarz Ewangelii wg św. Jana oraz pamiątkowy obrazek, od Pana Prezydenta – różnorodne gadżety i materiały promocyjne. Zespoły spoza podium odebrały pamiątkowe statuetki ufundowane przez firmę Relax.

Najlepsze zespoły odebrały medale oraz puchary:
za zajęcie I miejsca - Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego – parafia Trójcy Przenajświętszej w Raczkach
za zajęcie II miejsca - Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Pana Piotra Zielińskiego – parafia Bożego Ciała w Suwałkach
za zajęcie III miejsca - Puchar Prezesa SALOS-u Pana Dariusza Ułanowicza – parafia Ducha Świętego w Ełku.

Nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika mistrzostw ufundowaną przez Gwardiana klasztoru oo. Franciszkanów o. Krzysztofa Świderka otrzymał z rąk sędziów turnieju Michał Sobolewski z parafii Bożego Ciała. Ceremonię zakończył o. Jacek wyrażając nadzieję, że mistrzostwa będą kontynuowane w kolejnych latach.

o. Jacek Szczepanik OFMConv
główny Organizator Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij