Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Św. Franciszek i radość

10.06.2022 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Zapraszamy do lektury opowieści znajdującej się w „Zbiorze Asyskim”, która opowiada o przejawach radości i uniesienia u św. Franciszka z Asyżu. 

Czasami natomiast tak robił: przesłodka melodia ducha, będąca w jego wnętrzu, rozlewając się na zewnątrz powodowała, że mówił po francusku, a pod wpływem strumienia boskiego szmeru, który ukradkiem chwytało jego ucho, wybuchał francuskim radosnym śpiewem.

Niekiedy podnosił z ziemi kawałki drewna, jak widziałem na własne oczy, i opierając jeden na lewym ramieniu, drugi, wygięty jak mały łuk, trzymał w prawej ręce, przeciągając go po tamtym jakby smyczek i wykonując do tego odpowiednie ruchy, śpiewał po francusku o Bogu. Całe te pląsy kończyły się często wśród łez, a radosny śpiew znajdował upust we współczującym rozważaniu męki Chrystusa. Potem ten Święty wydawał z siebie ciągłe westchnienia i powtarzające się wzdychania i zapomniawszy o rzeczach, które trzymał w rękach, wpadał w uniesienie.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij