Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Św. Franciszek z Asyżu. Prawda i legendy.

02.09.2015 Zew Bratni

„Każde nasze spotkanie z drugim człowiekiem może rozwinąć się na dwa sposoby: albo spotkana osoba wzbudza nasze zainteresowanie i potrzebę dalszych wizyt albo spotkanie z nią odbieramy jako stratę czasu i – w konsekwencji – staramy się unikać możliwości kolejnych spotkań. Mnie osobiście przydarzyła się pierwsza z możliwości. Po pierwszym spotkaniu ze świętym Franciszkiem z Asyżu chciałem spotkać się z nim ponownie, poznać go lepiej, zrozumieć jego życie, to co chciał osiągnąć a także, jakie cele mu przyświecały, co udało mu się zrealizować, a czego nie i dlaczego? Te i podobne pytania pojawiły się i nadal się pojawiają w trakcie mojej wieloletniej przygody, jaką było spotkanie ze św. Franciszkiem. Przygody, która się nie zakończyła, i mam nadzieję, że nigdy się nie skończy".

Autor książki, o. Andrzej Hejnowicz OFMConv, odkrywa „prawdziwego” Franciszka z Asyżu, który jest najbardziej znanym i lubianym świętym wśród chrześcijan.
Obala wiele mitów i nieprawdziwych historii krążących na Jego temat.

Książka składa się z trzech części:
1. Problemy związane z życiem Franciszka od urodzenia do Jego nawrócenia;
2. Działalność Świętego po nawróceniu;
3. Kwestie związane ze śmiercią, pogrzebem i pochówkiem ciała Świętego.

Książka zapewne wzbogaci wiedzę Czytelników o Biedaczynie z Asyżu i pobudzi zainteresowanie do poznawania Jego życia i działalności, aby dalej poszukiwać i lepiej poznawać duchowość św. Franciszka i (również przy okazji) franciszkanów.

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij