Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Św. Maksymilian w Londynie

26.01.2019 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W anglikańskim Opactwie Westminster, będącym koronacyjną świątynią królów angielskich, na frontonie świątyni znajdują się figury 10 męczenników chrześcijańskich różnych wyznań z okresu XX w. Wśród postaci znalazł się św. Maksymilian Maria Kolbe. Z racji 125. rocznicy Męczennika, Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii postanowiła uczcić pamięć naszego wielkiego rodaka w stolicy Zjednoczonego Królestwa, gromadząc się właśnie wokół jego figury w tej wyjątkowej świątyni.

Autorem inicjatywy był Rektor Misji Polskiej – ks. prałat Stefan Wylężek, który przedstawił ten pomysł Dziekanowi Opactwa Westminsterskiego – ks. Dziekanowi Johnowi Hall. Propozycja została bardzo życzliwie przyjęta i Królewska Świątynia szeroko otwarła swe podwoje dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Obchody rocznicy urodzin św. Maksymiliana zostały połączone z wizytą pasterską opiekuna Polskiej Emigracji z ramienia Episkopatu Polski J. E. Ks. Bpa Wiesława Lechowicza. W uroczystości włączyła się również  ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie na czele z panem ambasadorem Arkadym Rzegockim.

Więcej na stronie internetowej: zyciezakonne.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij