Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Świąteczna opowieść

05.01.2020 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Pozostając wciąż w świątecznej atmosferze, zachęcamy do lektury niezwykłej opowieści dla dzieci i wszystkich, którzy znów chcą poczuć się jak dzieci. W wigilijny wieczór Anielka wyruszy w podróż, podczas której będzie musiała pokonać wiele przeciwności. Na swojej drodze spotka zabieganych mieszkańców Betlejem, z których każdy pochłonięty jest swoją pracą. Czy ktoś pomoże jej odnaleźć nowonarodzonego Jezusa?

Anielka mieszka razem z babcią. Z niecierpliwością czeka na Wigilię i przyjazd rodziców, którzy na co dzień pracują za granicą. Niestety tuż przed wieczerzą okazuje się, że mama i tata nie dotrą na czas. Rozgoryczona dziewczynka wybiega z domu. Targana emocjami błąka się po ulicach miasteczka. Kiedy rozpętuje się śnieżyca, Anielka chowa się w pustym kościele. Tam odnajduje ruchomą szopkę, która przywodzi jej na myśl wspomnienia z wczesnego dzieciństwa. Kiedyś odwiedzała to miejsce z całą rodziną, marząc o tym, aby stać się tak małą, by zajrzeć do miniaturowych domków, odwiedzić warsztaty rzemieślników, spotkać nowonarodzonego Jezusa. Czy takie marzenie może się spełnić? W ten wigilijny wieczór Anielka wyruszy w niezwykłą podróż. Będzie musiała pokonać wiele przeciwności, w tym własne zwątpienie. Okaże się jednak, że czasami aby prawdziwie wrócić do domu, trzeba wyruszyć w nieznane.

Autorka, Julianna Wołek, szczęśliwa żona Kuby i mama Amelki, Ani, Marianki, Róży i Leona zaprasza do lektury.

Całą książeczkę w formacie PDF można pobrać tutaj: CUD BOŻEGO NARODZENIA.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij