Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów” - konkurs dla uczniów małopolskich szkół

09.04.2021 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach, oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu zapraszają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów”.

Konkurs jest częścią przedsięwzięcia planowanego w Krakowie, Oświęcimiu i Harmężach w dniach 21-29 maja 2021 roku „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów” mającego na celu oddanie hołdu wyjątkowemu franciszkaninowi, misjonarzowi, autorytetowi moralnemu oraz wzorowi humanitaryzmu, który dobrowolnie oddał swoje życie, aby uratować życie drugiego człowieka.

Cele: propagowanie wiedzy o życiu i działalności Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, upamiętnienie Roku Św. Maksymiliana i 80. rocznicy Jego śmierci, przybliżenie biografii i myśli Świętego, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy na określony temat, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży oraz pogłębianie wrażliwości artystycznej uczniów.

Więcej informacji: pbw.edu.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij