Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Szczebrzeszyn. Franciszkanin wicemistrzem Polski.

16.04.2015

Franciszkanin Marcin Guzik został po raz kolejny wicemistrzem Polski w tenisie stołowym podczas turnieju XXV Mistrzostw Polski Księży w tenisie stołowym, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia b.r. w Szczebrzeszynie. Wzięło w nich udział 24 kapłanów z całej Polski. Wśród uczestników turnieju znaleźli się dwaj franciszkanie: br. Marcin Guzik z Krakowa i o. Roman Janusz z Legnicy.

Br. Marcin po raz kolejny zaliczył bardzo udany występ i powtórzył sukces z ubiegłego roku zdobywając wicemistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. O. Roman uplasował się poza strefą medalową.Turniej jak zawsze przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Kapłani spotykali się nie tylko przy stole pingpongowym, ale także przy stole eucharystycznym sprawując Mszę Św., a wieczorami spędzając czas na wspólnej rekreacji.

Należy dodać, że poziom sportowy zawodów z roku na rok jest coraz wyższy. Tenis stołowy to dyscyplina bardzo popularna wśród kapłanów. Motywuje do aktywności ruchowej i jest czynnikiem integrującym środowisko dla tych, których łączy sportowa pasja.

mg/red.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij