Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Szklarska Poręba. Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

01.06.2020 . kg

Szklarska Poręba | Parafia pw. Bożego Ciała i Klasztor franciszkanów

30 maja 2020 r., w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w kościele Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie została odprawiona uroczysta Msza Święta. W czasie Eucharystii skorzystano z rozbudowanej wersji liturgii słowa (5 czytań i 5 psalmów oraz fragment z Ewangelii).

W homilii celebrans Mszy Świętej, o. Witold, poruszył znaczenie Ducha Świętego w naszym życiu na podstawie Jego działania
w Biblii począwszy od dzieła stworzenia świata aż do dziś.

Po Eucharystii uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie uwielbienia Ducha Świętego, które składało się z czterech części: liturgii słowa, modlitwy śpiewem, radosnym uwielbieniu i modlitwy w ciszy. Główną intencją modlitewną była prośba, aby Duch Święty zstąpił z mocą na miasto Szklarska Poręba, na jego mieszkańców, prosząc Ducha o nawrócenie i umocnienie nas w wierze, nadziei i miłości.

Oprawę liturgiczną na Mszy Świętej i nabożeństwo uwielbienia poprowadziła wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” wraz z duszpasterzem o. Witoldem Słowikiem z parafii Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie.

o. Witold Słowik

fot. o. Konrad ŁaniuchaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij