Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Szklarska Poręba. Kurs Filip

10.06.2019 . kg

Szklarska Poręba | Parafia pw. Bożego Ciała i Klasztor franciszkanów - Szklarska Poręba

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. w parafii pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie odbył się ewangelizacyjny kurs Filip. Kurs został zorganizowany przez miejscową Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.

Celem kursu Filip jest osobiste spotkanie z Jezusem a myśl przewodnia to „Narodzić się na nowo”. W czasie kursu uczestnicy przechodzą przez sześć bloków nauczania: Miłość Boża, Grzech, Zbawienie w Jezusie, Wiara i Nawrócenie, Duch Święty i Wspólnota. W czasie nauczania wysłuchano 10 konferencji. Głosili je o. Witold Słowik, Elżbieta Jędrosz i Anna Jakubowska ze wspólnoty „Bogaci w Miłosierdzie” z parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz członkowie miejscowej wspólnoty: Iwona i Joanna. Był też czas na wspólny posiłek, rekreację, modlitwę uwielbienia.

Szczególnym momentem kursu był wieczór uwielbienia w wigilię Zesłania Ducha Świętego z prośbą o wylanie Ducha Świętego. Na uwielbienie w kościele zostali zaproszeni także nasi parafianie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w kursie Filip, miejscowej wspólnocie za przygotowanie kursu i pozostałym osobom za okazaną pomoc. Niech Duch Święty umacnia nas w drodze do zbawienia.

o. Witold Słowik

fot. o. Witold Słowik, o. Konrad ŁaniuchaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij