Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Szklarska Poręba. Oddanie się Maryi

03.11.2021 . kg

Szklarska Poręba | Parafia pw. Bożego Ciała i Klasztor franciszkanów

W niedzielę, 31 października 2021 r. parafia p.w. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie gościła panią Martę Przybyła z fundacji Tota Tua, która podzieliła się swoją historią życia, ukazując piękno zakochania się w Bogu i Maryi oraz istotę rekolekcji „Oddanie 33”. Dzień wcześniej, w sobotę 30 października, pani Marta po wieczornej Mszy Świętej opowiedziała o swoim życiu oraz jak Bóg przez Maryję zmienił jej losy życiowe. 

Rekolekcje ODDANIE 33 – to PROPOZYCJA DLA KAŻDEGO, kto by chciał przeżywać je W FORMIE OPTYMALNEJ DLA SIEBIE  W DOMU LUB W KOŚCIELE PRZEZ 33 DNI. Można korzystać z tekstu drukowanego lub elektronicznego. Można też słuchać medytacji ze strony internetowej, płyt CD lub aplikacji według  traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Mottem fundacji Tota Tua są słowa św. Maksymiliana Kolbego: „Zdobyć cały świat dla Jezusa przez Niepokalaną”.  Jako wspólnota parafialna pragniemy od 5 listopada do 8 grudnia 2021 r. przeżyć jako Całkowite Oddanie się Panu Jezusowi przez Maryję poprzez 33-dniowe rekolekcje a zakończone 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświeższej Maryi Panny, aby zawierzyć uroczystym aktem Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi całą parafię.

W niedzielę, gdy przeżywaliśmy uroczystość poświęcenia kościoła, ojciec proboszcz Przemysław Janik na początku każdej Eucharystii witając panią Martę, uświadamiał wiernym, że Kościół to nie tylko mury, ale przede wszystkim my oraz przestrzeń, gdzie chrześcijanin może dzielić się doświadczeniem obecności Boga w życiu.

Po zakończonej Eucharystii pod chórem kościoła można było spotkać się z panią Martą, porozmawiać oraz zaopatrzyć się w materiały i pozycje książkowe ks. Dominika Chmielowskiego pt. „Konsekracja Niepokalanemu Sercu Maryi” oraz  płyty CD.

Oprócz świadectwa w kościołach naszej parafii, pani Marta wraz z katechetą, o. Konradem Łaniuchą udała się po południu do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szklarskiej Porębie, aby tam również opowiedzieć o swojej historii i zagrożeniach duchowych związanych z kultem okultyzmu i działaniem zła w jej życiu, przestrzegając wychowanków tego Ośrodka przed uleganiem wpływom złego ducha.

Jako wspólnota parafialna wyrażamy wdzięczność pani Marcie Przybyła z fundacji Tota Tua za świadectwo nawrócenia i żywej wiary. Zapraszamy wszystkich do rozpoczęcia rekolekcji z Maryją „Oddanie 33” od 5 listopada.

o. Konrad Łaniucha, o. Witold Słowik

fot. o. Konrad Łaniucha, Marcin BarbarowiczTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij