Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Szklarska Poręba. Wizytacja ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego

16.09.2020 . kg

Szklarska Poręba | Parafia pw. Bożego Ciała i Klasztor franciszkanów

W niedzielę, 13 września 2020 r. parafię pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie odwiedził ordynariusz diecezji legnickiej ks. bp Zbigniew Kiernikowski, w ramach wizytacji kanonicznej, którą należy odbyć przynajmniej raz na 5 lat.

Ks. bp Zbigniew o godz. 14.00 spotkał się w klasztorze z duszpasterską radą parafialną, natomiast o godzinie 15.00 w kościele parafialnym sprawował Eucharystię. Hierarcha w progu świątyni został przywitany przez proboszcza parafii o. Przemysława, a po przybyciu do ołtarza i przywitaniu ordynariusza przez przedstawicieli parafian, o. Przemysław odczytał sprawozdanie z życia parafii od ostatniej wizytacji 5 lat temu.

Razem ks. bpem Zbigniewem Mszę Świętą sprawowali: o. Przemysław Janik – proboszcz parafii, ks. Bogusław Sawaryn – dziekan dekanatu Szklarska Poręba, o. Konrad Łaniucha, o. Witold Słowik i o. Jakub Pałuska.

Po zakończonej Eucharystii była możliwość indywidualnej rozmowy z ordynariuszem. Po wszystkim ks. bp spotkał się ze wspólnotą klasztorną.

Jako wspólnota franciszkańska wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i dobre przeżycie wizytacji: osobom, które pomogły w piątek posprzątać kościół, osobom zaangażowanym w liturgię, ministrantom i lektorom, panu Kazimierzowi, panu Bartłomiejowi oraz wszystkim uczestniczącym w Eucharystii.

O. Przemysław prosił ks. bpa Zbigniewa o błogosławieństwo dla naszej parafii. Jako wspólnota parafialna jesteśmy wdzięczni za modlitwę i pasterskie błogosławieństwo.

o. Konrad Łaniucha

fot. Marcin BarbarowiczTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij