Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Taizé u franciszkanów

10.01.2017 . kg

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

9 stycznia 2017 r. w kaplicy św. Eligiusza w klasztorze krakowskich franciszkanów odbyło się pierwsze czuwanie Taizé z cyklu modlitewnych spotkań w pierwsze poniedziałki miesiąca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czuwania oraz krótkich filmików, które wprowadzają w atmosferę tego pięknego czasu.

Inicjatywa spotkań wyszła od młodzieży, należącej do rożnych wspólnot przy Bazylice św. Franciszka w Krakowie.

Z błogosławieństwem ojca gwardiana młodzi ludzie zorganizowali scholę, która jednocześnie jest ekipą odpowiedzialną za czuwania, rozpowszechniła informację w Krakowie i okolicach, i na chwałę Bożą "ruszyło"! Na czuwaniu było około pięćdziesięciu osób z Kościoła katolickiego, a także ewangelickiego. Sporo, spośród obecnych było w Rydze z krakowskimi franciszkanami na tegorocznym Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez wspólnotę braci z Taizé zawsze na przełomie roku w rożnych krajach Europy.

Czuwania Taizé mają charakter ekumeniczny i charakteryzują się szczególną modlitwą o pokój na świecie i budowanie zaufania oraz jedności pomiędzy ludźmi, pośród chrześcijan. Zapraszamy bardzo serdecznie na następne czuwania.

fot. Aneta Żurek

Plan spotkań i bieżące informacje na stronie internetowej: www.franciszek.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij