Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Taizé u franciszkanów we Wrocławiu

15.11.2019 . kg

Wrocław | Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. we Wrocławiu. W ramach przygotowań do tego wydarzenia 12 listopada w Parafii św. Karola Boromeusza prowadzonej przez franciszkanów miało miejsce modlitewne czuwanie Taizé.

Młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego „PORCJUNKULA” wraz z Młodzieżą Franciszkańską „pasTwisko” aktywnie włączyła się w przygotowanie oraz prowadzenie modlitwy. Jest to „reaktywacja” wcześniejszych regularnych spotkań modlitewnych.

Na spotkaniu obecni byli parafianie, którzy po modlitwie w rozmowach integracyjnych z sentymentem wspominali swoje uczestnictwo we wcześniejszych nabożeństwach przy franciszkańskiej parafii oraz udział w poprzednim ESM, który odbył się  we Wrocławiu.

Po czuwaniu w sali domu katechetycznego spotkali się chętni, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowania parafialne i godnie przyjąć młodych pielgrzymów z Europy i innych stron świata.

W listopadzie i grudniu Modlitwa Taizé u franciszkanów we Wrocławiu będzie się odbywała co dwa tygodnie, a od nowego roku w każdy drugi wtorek miesiąca w kaplicy Porcjunkula o 19:30.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij