Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Traktat o modlitwie Jezusowej – nowość wydawnicza Wydawnictwa Bratni Zew

25.02.2020 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Żyjesz w hałasie i zabieganiu. Nie potrafisz w sobie odnaleźć ciszy. A może się jej boisz. W tym pośpiechu często słyszysz jedynie słowa, które do Ciebie nie trafiają. Potrzebujesz uciszyć serce. Szansą jest dla Ciebie modlitwa Jezusowa, uświęcona wielowiekową tradycją.

Jedno zdanie zaczerpnięte z Ewangelii. Ono pomoże Ci się odnaleźć. Zaczniesz słyszeć, rozumieć, czuć. W duchowej drodze pomocna będzie czotka – znany mnichom Wschodu modlitewny sznur. Wyrusz w tę podróż!

"Modlitwa Jezusowa, mimo swojej prostoty, przeszła kilkuwiekową ewolucję, zanim stała się modlitwą powszechnej praktyki na chrześcijańskim Wschodzie. Ubóstwo jej języka, ograniczające się zaledwie do kilku słów, posiada jednak ogromną głębię znaczenia, które pozwala niemal bez przerwy odkrywać „smak” i ducha modlitwy. Modlitwa ta wprowadza człowieka w oratio continua: pomimo skończenia się słów, modlitwa trwa nieprzerwanie w umyśle i sercu, w których wciąż rozbrzmiewa imię Jezus. W ten sposób człowiek w każdej chwili swego życia pozostaje w Bożej obecności, nie tracąc ani chwili, która byłaby bez Boga. Na tym właśnie polega doniosłość tej modlitwy, że ona nigdy się nie kończy, lecz zmienia jedynie swoją formę z werbalnej na modlitwę serca i trwania przed Bogiem" .

(fragment książki)

Jerzy Szyran OFMConv – ur. w 1968 w Pabianicach – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej, cenzorem kościelnym książek i treści religijnych, redaktorem naczelnym rocznika teologicznego „Lignum Vitae", członkiem Stowarzyszenia Teologów Moralistów w Polsce. Jest autorem wielu publikacj i naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę www.szyran.franciszkanie.pl. Laureat nagrody Pro Redemptione. W wydawnictwie Bratni Zew wydał „Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego".


Książkę można nabyć w sklepie internetowym Wydawcy: bratnizew.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij