Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Transformatio” dla kalwaryjskich pielgrzymów

13.08.2022 Jan Maria Szewek

Dla pielgrzymów, którzy przybyli do Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla na Wielki Odpust, w niedzielę 14 sierpnia o godz. 20.00 zostanie wystawiony jednoaktowy utwór sceniczny z epilogiem o Czcigodnym Słudze Bożym Wenantym Katarzyńcu. Przedstawienie pt. „Transformatio” w reżyserii Michała Chorosińskiego zostanie wykonane przez aktorów filmowych i teatralnych.

Czcigodny Sługa Boży Wenanty Katarzyniec za życia dał się poznać jako dobry spowiednik i kaznodzieja. Urzekał wiernych swoją pobożnością, skromnością i gorliwością. Był też wychowawcą nowicjuszy, a potem wykładowcą filozofii i greki we Lwowie. Równocześnie posługiwał ciężko chorym i siostrom zakonnym. Żył zaledwie 32 lata (1889-1921). Zmarł jednak w opinii świętości. Grób franciszkanina znajduje się w kalwaryjskiej bazylice. „O. Wenanty nie silił się na rzeczy nadzwyczajne, ale zwyczajne wykonywał w sposób nadzwyczajny” – powiedział o nim jego przyjaciel św. Maksymilian Maria Kolbe.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij