Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Trujillo. Wprowadzenie obrazu błogosławionych Męczenników z Pariacoto

20.08.2021 . kg

Trujillo | Moche - Trujillo

10 sierpnia 2021 r. w Trujillo-Moche – miejscu, gdzie franciszkanie prowadzą najmłodszą z obecności misyjnych w Peru – podczas Mszy Świętej miało miejsce uroczyste wprowadzenie obrazu błogosławionych Męczenników z Pariacoto, bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka.

Uroczystość rozpoczęła się na placu w centrum miasteczka, skąd procesyjnie wniesiono wykonany przez miejscowego artystę obraz do świątyni. W procesji udział wzięli także przedstawiciele władz miejskich oraz wierni parafianie. Wydarzenie to miało bardzo symboliczny charakter, ponieważ od początku trwającej w Peru pandemii, drzwi kościoła w Trujillo-Moche zostały po raz pierwszy otwarte dla wiernych. Można powiedzieć, że to właśnie Męczennicy otwarli na nowo świątynię parafianom.

W wydarzeniu uczestniczyli miejscowi misjonarze, a także prowincjał krakowskiej prowincji franciszkanów, o. Marian Gołąb oraz sekretarz ds. animacji misyjnej, o. Dariusz Gaczyński.

Po Mszy Świętej w salce duszpasterskiej odbyło się radosne spotkanie z parafianami, podczas którego zaprezentowane zostały tradycyjne dla tego regionu tańce ludowe.

Trujillo-Moche to najmłodsza z franciszkańskich obecności w Peru. Placówka została oficjalnie otwarta w marcu 2019 r. jako wotum wdzięczności za beatyfikację franciszkańskich misjonarzy – męczenników, bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, która miała miejsce w Chimbote, 5 grudnia 2015 r.

ak

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij