Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Trwa Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej

27.07.2022 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Ponad 500 młodych ludzi zjechało się na Kalwarię Pacławską. Trwa właśnie 35. edycja Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

W niedzielę 24 lipca 2022 r. rozpoczęła się 35. Franciszkańskie Spotkanie Młodych! Na Kalwarię Pacławską zjechało ponad 500 młodych ludzi z całej Polski, by przez 6 kolejnych dni wspólnie odkrywać cel i sens istnienia człowieka.

Po dwóch latach przerwy wróciło najstarsze katolickie spotkanie dla młodzieży. Hasłem tegorocznego FSM-u jest „ISTNIENIE”. – Po wielu miesiącach separacji, rozłąki, chcemy znów doświadczyć, że Pan Bóg powołał każdego z nas do istnienia we wspólnocie, w Kościele, w relacji drugim człowiekiem. Wierzę, że najbliższy tydzień pozwoli młodym ludziom zrozumieć cel ich istnienia, cel ich życia. Jestem pewien, że dla wielu z nich będzie to czas umocnienia,  odświeżenia i odbudowania relacji z Bogiem – mówi o. Piotr Kantorski, jeden z organizatorów Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

Przez całą niedzielę kalwaryjskie wzgórze zapełniało się młodymi ludźmi, którzy zjechali się z całej Polski. 35. edycja FSM-u rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala, który podkreślał wspólnotowy wymiar spotkania, dzięki któremu możemy doświadczyć obecności Boga. Następnie odbył się koncert zespołu MUODE KOTY, który porwał uczestników do wspólnej zabawy. – Uczestniczę w Franciszkańskim Spotkaniu Młodych po raz siódmy, w tym po raz piąty jako członek scholi. Przyjeżdżam na Kalwarię, bo FSM jest dla mnie przestrzenią do przeżywania wiary i wyrażania jej w taki sposób, w jaki ją rozumiem i czuję. Franciszkańskie Spotkanie Młodych to dla mnie Kościół – młody, żywy, pragnący odkrywać miłość Boga. To doświadczenie wspólnoty Kościoła, który podnosi mnie, gdy mam chwilę zawahania, i w którym – mimo młodego wieku – mogę służyć. To wspólnota, która istnieje i będzie istnieć, bo On Jest – opowiada Dawid Juraszek, FSM-owicz i członek scholi FSM.

W programie Franciszkańskiego Spotkania Młodych nie zabraknie czasu na zabawę i wypoczynek (zawody sportowe, koncerty, wieczór filmowy), integrację (spotkania w grupach dzielenia), oraz modlitwę (nabożeństwa, Eucharystie). Nowym punktem programu są warsztaty, które dają uczestnikom praktyczną możliwość w rozwoju w rożnych obszarach (m.in. warsztaty rękodzielnicze, medialne, z psychologii, duchowości, czy rozwoju osobistego).

Szczegółowy program: www.fsm.franciszkanie.pl.

Zapraszamy na krótką video-relację z rozpoczęcia:

 

fot. Biuro Prasowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych, Dominika MirkoTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij