Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Trzej Królowie - Pierwsi Misjonarze

05.01.2017 Misyjny Sekretariat

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Epifanię, znaną także pod nazwą Trzech Króli. To przez nich Chrystus objawił się różnym narodom, a przez to całemu światu. Dzisiaj czyni to przez misjonarzy, którzy pracują w różnych częściach globu. Uroczystość ta nazywana jest także dniem misyjnym.

W okresie Bożego Narodzenia stajemy wobec tajemnicy Wcielenia i Narodzenia naszego Zbawiciela. Rozważając tę tajemnicę dziękujemy Bogu Ojcu za dar Jego Syna, który przyniósł całemu światu pokój i zbawienie.

Obecny rok duszpasterski, przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście…” (Mt 10,7). Także i do nas ponad 1050 lat temu dotarła Dobra Nowina o zbawieniu. Polska przyjęła chrzest, a wraz z nim chrześcijaństwo. Wszystko to dzięki misjonarzom.

Każdy z nas przez chrzest otrzymał łaskę wiary, w której ma wzrastać i dzielić się nią. Nie możemy jej zatrzymać tylko dla siebie. Współczesny świat nadal potrzebuje misjonarzy i misjonarek. Prośmy Boga o nowe powołania misyjne, wspierajmy misje i misjonarzy oraz związane z nimi dzieła naszymi ofiarami i modlitwą. Sami stawajmy się misjonarzami w swoim otoczeniu, aby i dzisiaj Chrystus mógł się objawiać światu, tak jak się objawił przez Mędrców ze Wschodu.

Pamiętajmy o wszystkich misjonarzach, a zwłaszcza naszych franciszkańskich z Boliwii, Peru, Paragwaju, Ugandy, Uzbekistanu i Ukrainy. Wszystkim nam niech towarzyszy - a zwłaszcza w tym dniu- tegoroczne hasło duszpasterskie: „Idźcie i głoście…”  

O. Ryszard JarmużTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij