Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

TV Trwam o Ojcu Wenantym

29.10.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Telewizja Trwam realizuje reportaż o miejscach na Ukrainie związanych z życiem i działalnością sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

W filmie będzie można zobaczyć, m.in. Obydów, miejsce urodzenia, lata dzieciństwa i młodości sługi Bożego; Kamionkę Buską, kościół, w którym został ochrzczony, przystąpił do Pierwszej Komunii świętej i odprawił swoją prymicyjną Mszę Świętą; Lwów, miasto, w którym przeżywał swoją młodość i podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu franciszkanów; Czyszki, parafię, w której jako młody wikary spełniał posługę kapłańską; a także Hanaczów, miejsce zmagania się z cierpieniem i chorobą.

Każde z tych miejsc opatrzone jest komentarzem i bogatą dokumentacją filmową i fotograficzną, dzięki czemu widzowie będą mogli poznać historię ziemskiej wędrówki Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Pomimo upływu czasu i zmian strukturalnych na Ukrainie, autorzy dokumentu starają się odnaleźć ślady życia i posługi o. Wenantego Katarzyńca. I chociaż w pamięci ludzkiej zaciera się jego postać, to jednak ślady życia i świętości o. Wenantego, są ciągle żywe.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij