Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

TV Trwam „Śladami Ojca Wenantego”

17.03.2021 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

„Śladami Ojca Wenantego” to kolejny reportaż, który w najbliższym czasie wyemituje TV Trwam. Tym razem młodzi dziennikarze będą przemierzać śladami o. Wenantego Katarzyńca i odkrywać przed widzem – po raz pierwszy – miejsca na Ukrainie, związane z dzieciństwem, młodością, początkami życia zakonnego i kapłańskiego sługi Bożego. Pierwszą część reportażu zobaczymy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca o godz. 17:30, natomiast drugą część w Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 r. również o godz. 17:30.

W filmie zobaczymy, m.in. Obydów, miejsce urodzenia, lata dzieciństwa i młodości o. Wenantego Katarzyńca; Kamionkę Strumiłową (dzisiaj Buską), kościół, w którym wprawdzie nie został ochrzczony, ale w którym modlił się już jako kapłan; Lwów, miasto, w którym przeżywał swoją młodość i podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu franciszkanów; Czyszki, parafię, w której jako młody wikary spełniał posługę kapłańską; a także Hanaczów, miejsce zmagania się z cierpieniem i chorobą. Każde z tych miejsc będzie opatrzone komentarzem i bogatą dokumentacją filmową i fotograficzną, dzięki czemu widz będą mógł poznać historię ziemskiej wędrówki Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Pomimo upływu czasu i zmian strukturalnych na Ukrainie, autorzy dokumentu będą starali się odnaleźć ślady życia i posługi o. Wenantego Katarzyńca. I chociaż w pamięci ludzkiej zaciera się jego postać, to jednak ślady życia i świętości o. Wenantego, są ciągle żywy.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij