Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Tydzień formacyjny w Chimbote

25.05.2022 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W dniach 16-20 maja 2022 r. w ośrodku rekolekcyjnym „Paz y Bien” w Chimbote, odbył się kurs formacji stałej dla braci, którzy przyjęli święcenia diakonatu lub kapłaństwa nie więcej niż pięć lat temu.

W ramach kursu zaproszono ustępującego biskupa Chimbote, bpa Ángela Francisco Simón Piorno, który jako wieloletni przewodniczący komisji ds. kleru w episkopacie peruwiańskim podzielił się doświadczeniem w prowadzeniu młodych kapłanów w realizacji ich powołania. Lic. Talia Castillo Quesada, psycholog z tutejszego katolickiego uniwersytetu ULADECH, wprowadziła braci w problematykę związaną z kondycją psychiczną Peruwiańczyków po pandemii Covid-19. O. Vicente Imhof, który koordynuje projekty socjalne na południu Peru, na zaproszenie tamtejszych biskupów opowiedział o swojej pracy z uchodźcami z Wenezueli na granicy Peru, Boliwii i Chile, oraz o projektach walczących z handlem ludźmi, powszechnym zjawiskiem na tych terenach.

O. Jacek Lisowski przedstawił treść swojego doktoratu z franciszkanizmu i zaproponował refleksję o nawróceniu św. Franciszka w oparciu o jego Testament. Był też czas na wspólne pielgrzymowanie do miejsca męczeństwa bł. Alessandra Dordi, odwiedziny „Cerro de Juventud”, skąd można podziwiać panoramę zatoki, portu oraz miasta Chimbote, oraz celebrację Eucharystii w parafii św. Franciszka, prowadzoną przez naszych braci z delegatury peruwiańskiej.

o. Jacek Lisowski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij