Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

18.01.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W dniach od 18 do 25 stycznia 2021 r. trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod  hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc“ (por. J 15,5-9). Choć w wymiarze ograniczonym z powodu pandemii, także w tym roku wierni różnych wyznań spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach i wysłuchają homilii przedstawicieli innych Kościołów.

Ze względów sanitarnych odbędzie się mniej nabożeństw ale będą one organizowane w większych kościołach, tak, żeby mogło w nich uczestniczyć więcej osób – mówi Sławomir Pawłowski SAC, sekretarz Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski. Niektóre wydarzenia będą transmitowane online, a poza tym każdy z nas może też modlić się indywidualnie – dodaje.

Termin Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan od 18 do 25 stycznia został zaproponowany w 1908 r. przez pioniera ruchu ekumenicznego, Paula Wattsona z USA, aby obejmował czas między dniem wspominającym św. Piotra, a dniem upamiętniającym nawrócenie św. Pawła. Od 1975 r. co roku materiały na kolejne obchody Tygodnia Ekumenicznego przygotowywane są przez grupy chrześcijan z poszczególnych krajów i kontynentów. Tegoroczne opracowała Wspólnota Monastyczna z Grandchamp w Szwajcarii.

Więcej informacji: ekumenia.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij