Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ukryty

19.03.2019 Andrzej Prugar

Św. Józef przypomina trochę ukryty werset w Piśmie Świętym w polskich tłumaczeniach. W zasadzie, to nie tylko chodzi o werset, ale o jego znaczenie.

Otóż w tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia, zarówno w wersji drukowanej, mobilnej, z której korzysta wiele osób, jak w wersji internetowej (screen powyżej) nie ma wersetu dziewiętnastego w trzecim rozdziale Księgi Syracha! Numeracja wersetów opuszcza właśnie ten werset! Mamy więc w tych tłumaczeniach werset 18 i werset 20, a nie mamy wersetu 19! To tak, jakby w kalendarzu brakło 19 marca! Brakło uroczystości św. Józefa? Na szczęście werset ten znajduje się w innych tłumaczeniach, np. w Biblii Poznańskiej czy najnowszym tłumaczeniu Biblii Paulistów (screen poniżej).

Kto znajdzie i odkryje przesłanie tego wersetu, to tak jakby znalazł św. Józefa na nowo i odkrył skarby jego serca, serca oddanego Bogu,ale i inne jeszcze skarby znajdzie.

WERSET ukryty:
Syr 3,19: „Wielu jest bowiem wyniosłych i pysznych, ale On objawia tajemnice pokornym/cichym”.

Andrzej Prugar OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij