Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Uroczystość św. Antoniego we Lwowie

19.06.2017 kg .

Lwów | Klasztor pw. św. Franciszka z Asyżu - Lwów

13 czerwca 2017 r., na skwerku koło sanktuarium św. Antoniego z Padwy we Lwowie, od samego rana gromadzili się liczni wierni, którzy na wiele sposobów oddawali cześć swojemu patronowi, dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalsze wstawiennictwo. W ten dzień zostały odprawione trzy Msze Święte świąteczne.

O godzinie 9.00 Eucharystii przewodniczył o. Piotr Franków z Maćkowiec, po zakończeniu Liturgii poświęcił on chlebki św. Antoniego, które wierni przybywający przez cały dzień na uroczystości, zabierali ze sobą do domu, spożywali na miejscu lub zanosili chorym, wierząc mocno w jego cudowną moc, która spływa na modlących się do Świętego z Padwy.

O godzinie 12.00 na skwerze miejskim obok kościoła, w dawnym ogrodzie franciszkańskim, Liturgii przewodniczył o. Marian Gołąb, minister prowincjalny Zakonu Franciszkanów z Krakowa. W kazaniu mówił o przypadającym w tym roku jubileuszu 400-lecia fundacji kościoła św. Antoniego we Lwowie, oraz o pracy zakonników franciszkańskich we Lwowie na przestrzeni wieków. Po Mszy Świętej było nabożeństwo do św. Antoniego, w czasie którego zostały poświęcone lilie, które wierni ze czcią przynieśli ze sobą lub zabrali z dekoracji przed ołtarzem. Później wierni ucałowali relikwie Świętego i na zakończenie uroczystości ulicami miasta wyruszyła procesja eucharystyczna z cudowną figurą św. Antoniego. Całą liturgię upiększył chór z Sanoka pod dyrekcją Elżbiety Przystarz i miejscowa orkiestra dęta pod dyrekcją Edwarda Kuca.

O godzinie 16.00 rozpoczęła się modlitwa uwielbienia poprowadzona przez s. Ligii Pajapili i siostry ze zgromadzenia św. Józefa z San Mark. Na tę modlitwę cały plac zalegli potrzebujący, chorzy, zniewoleni i niepełnosprawni, ponieważ s. Ligii uważana jest za tę, której modlitwa ma moc uzdrawiania.

O godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem o. Edwarda Kawy, biskupa nominata archidiecezji lwowskiej. W tłumie wiernych byli również przedstawiciele władz miasta i władz wojewódzkich. Liturgię upiększyły swoim śpiewem siostry św. Józefa z San Mark.

Uroczystości odpustowe zakończyły dwudniową wizytację klasztoru lwowskiego przeprowadzoną przez prowincjała o. Mariana Gołąba, sekretarza prowincji o. Roberta Kiełtykę i ekonoma prowincji o. Bronisława Staworowskiego.

br. Stanisław Pękala OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij