Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego

17.11.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

We czwartek, 18 listopada 2021 r. w Siedlcach modlitewnym czuwaniem rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. o. Maksymiliana Adama Świerżewskiego, franciszkanina pobitego w parku „Aleksandria”.

We czwartek w godzinach 18.30-22.00 w kaplicy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach odbędzie się czuwanie modlitewne przy ciele zmarłego. W piątek 19 listopada w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza Święta żałobna z udziałem bpa Kazimierza Gurdy, bpa Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Eucharystia rozpocznie się o godz. 19.00 i będzie transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie oraz na kanale YouTube - FaroTV.

W sobotę, 20 listopada o godz. 11.00 w Szumowie, w diecezji łomżyńskiej będzie sprawowana Msza Święta pogrzebowa. Eucharystii będzie przewodniczył bp Janusz Stepnowski, biskup łomżyński. Po Mszy Świętej ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Trwa śledztwo w sprawie śmierci franciszkanina. O. Maksymilian Adam Świerżewski z parafii św. Maksymiliana Kolbego został ciężko pobity w parku „Aleksandria” w Siedlcach we czwartek 11 listopada wieczorem i po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

Pamiętajmy w naszych modlitwa o śp. o. Maksymilianie.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij