Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Uzbekistan. Poświęcenie nowego budynku przyszłego klasztoru w Bucharze

17.04.2019 . kg

Buchara | Parafia Św. Andrzeja Apostoła

9 kwietnia 2019 r. w Bucharze, podczas wizytacji kanonicznej, Ojciec Prowincjał Marian Gołąb w obecności miejscowej wspólnoty braci, dokonał poświęcenia nowego budynku jeszcze nie erygowanego klasztoru w Bucharze.

Po wielu latach trwającej budowy i szczerych starań braci pracujących w Bucharze, w przeszłości jak i obecnie, wreszcie udało się przeprowadzić się do nowego domu. Jako odpowiedzialny teraz za wspólnotę, chciałbym wyrazić swoją wdzięczność i jednocześnie podziw braciom misjonarzom z Polski, za dokonaną pracę i niezatarty ślad wysiłku i poświęcenia dla obecności franciszkanów w tym starożytnym mieście: o. Wojciechowi Kordasowi, o. Lucjanowi Szymańskiemu, br. Jakubowi Jamrozowi, o. Stanisławowi Rochowiakowi, o. Andrzejowi Kulczyckiemu, o. Aleksandrowi Paprzyckiemu i br. Stanisławowi Wrzaszczakowi, który do dzisiaj przez wiele lat pracuje w Bucharze. Bogu niech będą dzięki!

Wspólnota braci w Bucharze dziękuje wszystkim, kto o nas pamięta, wspiera modlitwą i pomocą materialną. Czekamy i zapraszamy nowych misjonarzy chcących szczerze dawać świadectwo życia na „glebie kamienistej”.

o. Siergiej Fedorov, gwardianTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij