Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

W Krakowie powstaje Muzeum Męczenników z Pariacoto

11.01.2022 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Z wielką radością informujemy, że w jednym z pomieszczeń przy Klasztorze św. Franciszka w Krakowie powstanie Muzeum Męczenników z Pariacoto. Idea takiego muzeum zrodziła się już jakiś czas temu, teraz jednak nadszedł czas, aby to, co pomyślane, wcielić w życie.

W 2021 r. świętowaliśmy 30. rocznicę narodzin dla nieba Męczenników z Pariacoto, tym bardziej cieszy, że będzie można oglądać przedmioty czy dokumenty oraz zdjęcia związane z ich życiem, pracą misyjną.

Klasztor św. Franciszka z Asyżu jest położony w centrum Krakowa, obok kurii archidiecezjalnej ze słynnym oknem papieskim, nieopodal krakowskiego parku Planty. Taka lokalizacja powstającego muzeum jest bardzo korzystna, mamy więc nadzieję, że jak najwięcej osób będzie mogło odwiedzić muzeum, a dzięki temu usłyszeć i poznać życie błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.

Jak każde dzieło tego typu, powstanie muzeum wiąże się z nakładami finansowymi, dlatego już dziś br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto zwraca się z pokorną prośbą do wszystkich, którzy mogą i chcą wesprzeć powstawanie tego muzeum. Można to uczynić składając ofiarę na konto podane poniżej z dopiskiem DAR NA MUZEUM. Prosimy także o modlitwę w intencji tego dzieła, tak, abyśmy mogli już niebawem zaprosić Was do odwiedzenia tego miejsca.


Powstawanie Muzeum Męczenników z Pariacoto można wesprzeć składając ofiarę na:

Prowincja Franciszkanów

ul. Żółkiewskiego 14

31-539 Kraków

Dopisek: DAR NA MUZEUM

Numer konta: 39 1600 1013 1846 2790 7000 0007

BIC: PPAB PLPK

IBAN: PL39 1600 1013 1846 2790 7000 0007


MUZEUM MĘCZENNIKÓW Z PARIACOTO – KRAKÓW (film)Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij