Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

W niebie. Opowiadania nie z tej ziemi

17.08.2022 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Jak jest w niebie? To wielka tajemnica, którą każdy wierzący chciałby odkryć, gdy zakończą się jego ziemskie dni. Ale czy nie wyobrażamy sobie nieba już teraz? Jak tam będzie? Czy będzie jak w rajskim ogrodzie? Czy spotkamy swoich bliskich? A może wreszcie poznamy ulubionych świętych? Czy będą tacy, jakimi ich sobie wyobrażamy?

Wszyscy teoretycznie znamy cel naszego życia: niebo. Jednakże zagubieni w gąszczu doczesności nie jesteśmy zdolni, by spróbować myśleć o niebie i jego szczęściu. Pomarzyć i zobaczyć oczyma wyobraźni siebie pośród znanych i lubianych świętych. Z tego powodu powstała ta książka: by w sposób zupełnie nieteologiczny pokazać, że gra ziemskiego życia toczy się o wielką stawkę. To bieg, na końcu którego czeka nieprzemijająca nagroda.

Jak pisze Autor, „świętość nie jest zarezerwowana dla elit, lecz osiągają ją zwykli ludzie, którzy swoją postawą wiary w Jezusa Chrystusa potwierdzili Jego ważność dla swojego życia. Miłością, która odzwierciedlała się w ich życiu, dali wyraz jedności ze swoim Mistrzem. Zaś nadzieją – całkowitym zawierzeniem, uznali Go za Prawdę i na niej się nie zawiedli. Święci to my, a choć doznajemy szczęścia, czekamy z utęsknieniem na ciebie, byś także ty zobaczył, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”.

Opowiadania nie z tej ziemi zostały zainspirowane widokiem zagubionego człowieka naszych czasów, który nie potrafi określić sensu i celu swojego życia. A przecież dla każdego chrześcijanina tym celem jest właśnie niebo. Autor, z pewną dozą dystansu i poczucia humoru, zaprasza do intrygującej wędrówki.

Jerzy Szyran – franciszkanin, doktor teologii. Jest wykładowcą teologii moralnej i cenzorem kościelnym książek i treści religijnych. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu teologii moralnej. Prowadzi stronę internetową szyran.franciszkanie.pl. W wydawnictwie Bratni Zew wydał Muszę być świętym jak największym. Model doskonałości według Regulaminu życia św. Maksymiliana Marii Kolbego, Traktat o modlitwie Jezusowej, Notatki różańcowe, Piąta droga. W poszukiwaniu własnej duchowości oraz Spotkanie przez okno. Kontemplacja ikony Chrystusa Pantokratora.

Książkę można nabyć w przedsprzedaży w sklepie internetowym Wydawcy: https://bratnizew.pl/w-niebie-opowiadania-nie-z-tej-ziemi,3,3014,3253.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij