Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

W Ofiarowanie Pańskie oddali się Maryi

03.02.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

„Aby zostać rycerzem Niepokalanej nie trzeba być wyjątkowym katolikiem, należy tylko oddać się Niepokalanej” – powiedział ks. Rafał Brzuchański 2 lutego 2020 r. w Święto Ofiarowania Pańskiego.

Podczas okolicznościowego kazania ks. Rafał zwrócił uwagę na to, że prawie wszystkie grupy powstające w Kościele wzorowały się na Rycerstwie Niepokalanej św. Maksymiliana.

Dalej mówił, że aby zostać rycerzem nie trzeba być wyjątkowym katolikiem (tzn. chodzić codziennie do kościoła, posiadać błękitną krew) należy tylko oddać się Niepokalanej, prowadzić życie moralne, bronić naszej wiary w każdej sytuacji czy miejscu, a resztę dokona za nas Matka Boża Niepokalana.

W Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej na Żywiecczyźnie od 19 lat działa Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która gromadzi wokół siebie ludzi, którzy pragną poznawać Maryję, Jej wiernego syna św. o. Maksymiliana oraz naśladować ich życie.

Prezes MI w Świnnej Henryk Kuźnik serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych wspólnotą na spotkanie formacyjne w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij