Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

W tej książce można zobaczyć siebie

13.04.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

"Kto weźmie tę książkę do ręki, może zobaczyć w niej nie tylko kard. Wyszyńskiego, ale i siebie. Może przejrzeć się w duchowych doświadczeniach prymasa i skonfrontować ze swoimi" – powiedział o. Andrzej Zając w czasie spotkania wokół książki "Wyszyński. 40 spojrzeń" o. Zdzisława Kijasa.

Spotkanie odbyło się 13 kwietnia 2021 r. w formie online. Gośćmi rozmowy o książce byli: jej autor, o. Zdzisław Kijas OFMConv, o. Andrzej Zając, dyrektor wydawnictwa Bratni Zew oraz Aneta Liberacka, red. nacz. portalu Stacja7.

Jak można przeczytać na stronie wydawnictwa „Bratni Zew”, książka autorstwa o. Zdzisława Kijasa OFMConv pozwala poznać historię jednego z największych Polaków XX w., postaci wyjątkowej, bogatej wewnętrznie, nad wyraz wrażliwej i kreatywnej. W 40 spojrzeniach na Prymasa Tysiąclecia dostrzec można człowieka z krwi i kości, pokornego, starającego się odkrywać miłość Boga w sytuacjach, które dla innych są jej zaprzeczeniem.

O. Andrzej Zając podkreślił, że o. Kijas jest doskonałym znawcą życia duchowego. Jestem przekonany, że kto weźmie książkę do ręki, może zobaczyć w niej nie tylko kard. Wyszyńskiego, ale i siebie. Może przejrzeć się w duchowych doświadczeniach prymasa i skonfrontować ze swoimi – wskazywał franciszkanin.

Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią relacji: stacja7.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij