Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

W zamian za Żywą Szopkę

15.12.2020 . kg

WSD Kraków | Wyższe Seminarium Duchowne i Juniorat im. św. Maksymiliana M. Kolbego

Z powodu pandemii franciszkanie w tym roku nie wystawią Żywej Szopki w Krakowie. W zamian bracia zapraszają do włączenia się we wspólną modlitwę poprzez transmisję nabożeństw i wspólnego kolędowania z kaplicy seminaryjnej (https://pl-pl.facebook.com/zywaszopka/).

W środę, 16 grudnia 2020 r. o godz. 20.30 rozpoczynają nowennę do Dzieciatka Jezus i różaniec. W Wigilię, 24 grudnia o godz. 22.00 – kolędowanie z zespołem Fioretti, a w Boże Narodzenie, 25 grudnia o godz. 20.00 – adorację Najświętszego Sakramentu.

„W ciszy, bez zespołów, występów, artystów, ale z Nim pod jednym dachem będziemy modlić się i dziękować za Was i za cały świat dany i zadany nam do przeżywania tych świąt po chrześcijańsku, czyli przy Chrystusie” – zapowiadają zakonnicy.

„Pomimo maseczek, obostrzeń i różnych, często niepokojących informacji, nie pozwólmy zabrać sobie Chrystusa. On jest naprawdę z nami, także, a może zwłaszcza, podczas epidemii” – dodają.

„Chcemy tak Wam posłużyć, by każdy – ten kto daleko i ten kto blisko – poczuł się wyjątkowo dotknięty Miłością samego Boga” – zapewnia franciszkański kleryk br. Dawid Furgał.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij