Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy

04.06.2022 Jan Maria Szewek

W pierwszych dniach czerwca w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyło się Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy. Wśród jego uczestników było trzech franciszkanów – z Peru, Tanzanii i Ekwadoru.

Misjonarze wspólnie się modlili; wysłuchali kilku konferencji ascetycznych; kilku referatów (o aktualnych wyzwaniach Kościoła w Polsce; o dziedzictwie Prymasa Tysiąclecia; o relacjach Kościół a media w Polsce, o współczesnych modelach i areopagach misyjnych) i informacji z prac Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Dowiedzieli się też, jakie są możliwości wsparcia dla misyjnych projektów charytatywnych i przeszli szkolenie z zachowania się wobec zagrożeń i niebezpieczeństw na misjach. Obejrzeli ponadto w kinie film o św. bracie Albercie „Nędzarz i Madame”.

Na spotkanie z misjonarzami przyjechał z Kielc ks. bp Jan Piotrowski, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, który sprawował mszę św. za misyjnych jubilatów i jubilatki.

W sobotę, na zakończenie czterodniowego zebrania misjonarze udali się do Matki Bożej na Jasną Górę i wzięli udział „w II Ogólnopolskim Kongresie Różańcowym i X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca” – poinformował o. Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Delegat ds. Misjonarzy.

Aktualnie na misjach posługuje 1800 polskich misjonarzy i misjonarek. Przebywają oni w 99 krajach na pięciu kontynentach. O misjach krakowskiej prowincji franciszkanów można przeczytać na stronie: www.misje.franciszkanie.pl

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij