Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Warsztaty online podczas FSM-u

20.07.2021 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

W tym roku, kolejnym, gdy FSM odbędzie się online mamy sporo niespodzianek! Jedną z nich są warsztaty – zupełnie nowy punkt programu, którego nigdy jeszcze nie był realizowany w ramach Franciszkańskich Spotkań Młodych. Chcemy, aby stał się on, obok Eucharystii, konferencji czy prac w grupach, czasem na odkrywanie oblicza Chrystusa.

Celem warsztatów będzie danie uczestnikom FSM-u konkretnej dawki wiedzy, którą będą mogli wdrożyć w swoją codzienność, jeżeli tylko będą chcieli. Podczas tegorocznego Spotkania zostały zaplanowane dwa warsztaty online. Będą dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Pierwszy z nich poprowadzi Ania Bonk, twórczyni bloga „Trzymam Cię za Słowo” – chce, żeby każdy odkrył, że Bóg jest SŁOWNY, dlatego od ponad dwóch lat dzieli się słowem Bożym w mediach społecznościowych. Jej marzeniem jest, by wybierając formę przekazu Ewangelii, iść z duchem czasu, a dzieląc się jej treścią, iść z Duchem Świętym. Ania Bonk opowie, jak dawać świadectwo w Internecie, jak dzielić się doświadczeniem żywego Kościoła i nie bać się hejtu oraz jak przemawiać nie tylko do rozumu, ale i do serca? Poruszy też temat, jak atrakcyjnie przekazać najatrakcyjniejszą Nowinę na świecie?

Drugi warsztat poprowadzi o. Adam Mikosiak, który do zakonu wstąpił w 2007 roku, ale z zawodu jest... ekonomistą! Obecnie posługuje jako wychowawca w nowicjacie w Kalwarii Pacławskiej. Lubi grać na gitarze. Będąc w seminarium, grał we franciszkańskim zespole Fioretti. Podczas najbliższego Spotkania poprowadzi warsztaty pt. Hierarchia Kościoła. Czy jest tam miejsce dla mnie? O. Adam powie, jaka jest hierarchia Kościoła? Kto w niej jest najważniejszy? Czy hierarchia Kościoła to sztuczny twór, czy sztuczny organizm? Jak odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła i czy młody człowiek ma coś tej wspólnocie do zaproponowania?

Serdecznie zapraszamy do zapisów na 34. Franciszkańskie Spotkanie Młodych online w terminie 29-31  lipca 2021 roku.

Więcej informacji i możliwość rejestracji: www.fsm.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij