Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Watykan. Męczennicy z Pariacoto u św. Piotra.

13.06.2016

Pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionych męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego obchodzono również w Watykanie.

We wtorek 7 czerwca współbracia zakonni naszych męczenników oraz kilka sióstr zakonnych zgromadziło się na mszy świętej w Grotach Watykańskich w bliskości grobu św. Piotra.

Liturgii przewodniczył przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów o. Marian Gołąb. Na mszy świętej obecny był minister Adam Kwiatkowski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Słowo Boże go zgromadzonych wiernych skierował kolega kursowy bł. Zbigniewa o. Zdzisław Kijas, relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Po mszy świętej bracia franciszkanie spotkali się na wspólnym śniadaniu w refektarzu Kolegium Penitencjarzy Watykańskich.

Ojciec Prowincjał Marian Gołąb radość z pierwszych liturgicznych obchodów wspomnienia bł. Michała i Zbigniewa przedłużył na czas swojego pobytu w Asyżu. Tutaj, w czwartek 9 czerwca, już w węższym gronie, celebrował wotywną mszę świętą o błogosławionych przy grobie św. Franciszka, dziękując za świadectwo życia i śmierci pierwszych polskich misjonarzy męczenników.

o. Lucjan
foto: o. Lucjan, o. Ryszard, br. MarekTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij