Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ważne rocznice franciszkańskie 2019-2025

06.02.2020 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Na początku Wielkiego Postu 2020 zostanie opublikowany sześcioletni plan Zakonu (2019-2025). Dokument przypomni nam, że wkraczamy w obchody kilku ważnych wydarzeń rocznicowych, które są dla nas nie tylko wymowne, ale przede wszystkim wskazują kierunek na przyszłość.

W 2020 r. przypada bardzo znacząca rocznica: 800 lat temu młody kanonik augustiański Fernando, przekonany świadectwem niewielkiej grupy braci (pierwszych męczenników Zakonu, których wspominamy w liturgii 16 stycznia), postanowił zostać bratem mniejszym, aby, tak jak oni, oddać swoje życie dla sprawy Ewangelii. Przyjął imię brata Antoniego.

W 2021 r. będziemy wspominać rocznicę przybycia św. Antoniego do Włoch (1221 r.): wydarzenia, które nastąpiło w sposób całkowicie niezamierzony, ale które – wsparte zachętą św. Franciszka – wytyczyło nowe drogi ewangelizacji w służbie Kościoła.

Nadejdą jeszcze inne rocznice, o których przypomnimy nieco później.

Chcemy jednak już teraz zasygnalizować niektóre daty. Zarząd Zakonu, wraz z braćmi odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieżowe, organizuje dla osób młodych wspólne obchody rocznic antoniańskich i rozpoczyna przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 r.

Wkrótce podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące planowanych obchodów.

za: www.ofmconv.netTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij