Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Weekend w ciszy… z Ojcem Wenantym

12.02.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Pierwszy w tym roku „Weekend w ciszy... z Ojcem Wenantym” w Kalwarii Pacławskiej zgromadził 27 uczestników. Rekolekcje w ciszy, bez telefonów, tabletów, laptopów, w całkowitym milczeniu trwały od piątku 8 lutego do niedzieli 10 lutego 2019 r.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 18:00 z konferencją wprowadzającą w klimat ciszy, a zakończyły wspólnym obiadem ze słowem posłania Ojca Wenantego w niedzielę, 10 lutego o godz. 14:00.

Celem rekolekcji z Ojcem Wenantym jest przede wszystkim poznawanie i wgłębianie się w niezwykłą duchowość tego młodego kapłana, zakonnika, franciszkanina, który żył na przełomie XIX i XX w. Jego ciche i zwyczajne, a z drugiej strony nadzwyczajne życie, pociąga dzisiaj tysiące jego czcicieli. Uczestnicy „Rekolekcji w ciszy” mieli możliwość całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę, wysłuchali kilku konferencji o Ojcu Wenantym, „na pustyni” zgłębiali słowo Boże, spotkali się wspólnie przy grobie Ojca Wenantego, a przed Cudownym Obrazem zawierzyli swoje życie, codzienność, swoje rodziny oraz trudne sprawy Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej. Każdy z uczestników otrzymał odpowiedni pakiet rekolekcyjny, który zawierał: Modlitewnik z Ojcem Wenantym, Pismo Święte, ulubioną książkę Ojca Wenantego „O naśladowaniu Chrystusa”, notes z myślami Ojca Wenantego dla osobistych refleksji.

Uczestnicy rekolekcji przybyli z różnych zakątków Polski, m.in. z Poznania, Jarocina, Łodzi, Lublina, Skierniewic, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Sanoka, Krynicy, Radymna. Kolejny „Weekend w ciszy… z Ojcem Wenantym” odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2019 r., niestety lista na te rekolekcje jest już zamknięta. W tym roku odbędzie się jeszcze jeden „Weekend w ciszy…”, w listopadzie, na który już trwają zapisy.

o. Edward Staniukiewicz    Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij