Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wenanty Katarzyniec. 365 dni ze sługą Bożym

03.08.2018 kg .

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Na rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazał się właśnie zbiór 365 myśli sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Cytaty zawarte w tej książce są okazją, by dzień po dniu podejmować razem z nim refleksję nad sprawami, które nadają Boży kształt naszemu życiu.

Zastanawiająca jest skuteczność wstawiennictwa o. Wenantego Katarzyńca. Co tak podoba się w nim Bogu, że wysłuchuje jego próśb? Ten skromny franciszkanin potraktował z całą powagą swoje powołanie. Wskazania Ewangelii były dla niego nie jedną z opcji, ale prawdą, którą przyjął za swoją.

O. Wenanty Katarzyniec (1889-1921), franciszkanin, który zasłynął jako wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, a po śmierci jako skuteczny orędownik u Boga. Jego życie związane było szczególnie ze Lwowem, Krakowem i Kalwarią Pacławską. O jego świętości przekonany był jego przyjaciel, o. Maksymilian Maria Kolbe, który jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o beatyfikację o. Wenantego. On sam też przekonał się o jego skutecznym wstawiennictwie, kiedy miał kłopoty finansowe w związku z wydaniem pierwszego numeru Rycerza Niepokalanej.

Książkę można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew: 365 DNI.  Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij