Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wenanty Katarzyniec na witrażu wśród wielkich Polaków

12.02.2020 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

„Witraże autorstwa artysty – Adama Stawińskiego z Chorzowa – zostały zamontowane w oknach kaplicy plebanii parafii św. Stanisława Biskupa” – informuje portal internetowy parafii.

„Wnętrze nabrało bardziej sakralnego wymiaru. Przy drzwiach wejściowych, po lewej stronie, jest wizerunek już wkrótce błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Po prawej widnieje wizerunek św. Jana Pawła II w stroju pontyfikalnym. W bocznym oknie kaplicy umieszczono podwójny witraż. Po lewej stronie jest postać św. Antoniego z Padwy. Po prawej postać sługi Bożego, o. Wenantego Katarzyńca, franciszkanina z Kalwarii Pacławskiej. Nasza Parafia w sposób szczególny odczuwa opiekę tego niezwykłego świętego” – czytamy na stronie internetowej parafii.

„Dziękujemy fundatorom tych witraży, osobom, które złożyły na ten cel swoją ofiarę. Niech ci święci wypraszają Wam Bożą opiekę i pomyślność w codziennym życiu” - czytamy.

Witraże zainstalowano 30 stycznia 2020 r.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij