Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Wenanty Katarzyniec. Świadectwa

07.08.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

"Chcesz poznać Wenantego Katarzyńca takim, jakim znali go jego krewni, sąsiedzi, zakonnicy, żyjący z nim na co dzień?” – pisze we wprowadzeniu o. Piotr Paradowski, franciszkanin, który zebrał i opracował zeznania naocznych świadków sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, którego grób znajduje się w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. "Ta książka daje taką możliwość. Są w niej relacje aż 52 osób, które znały go osobiście. Ten zbiór pisemnych wspomnień czekał blisko 70 lat w krakowskim archiwum franciszkanów, by w końcu stać się dostępnym dla wszystkich”.

O. Wenanty Katarzyniec (1889-1921) – franciszkanin, wychowawca młodych zakonników, kaznodzieja, spowiednik, po śmierci znany jako skuteczny orędownik u Boga. O świętości Wenantego przekonany był jego przyjaciel, św. Maksymilian Maria Kolbe. To on jako pierwszy zachęcał do podjęcia starań o jego beatyfikację.

Jan Dobraczyński, urzeczony postacią o. Wenantego, napisał przejmujące słowa: „Ojciec Katarzyniec tak zniknął sam w swym dziele, że nawet porządnej jego fotografii nie ma w zgromadzeniu. Ale im mniej go widać, tym więcej go czuć. Święci wpadają w wodę jak kamień, by wystąpić z niej skałą”.

Książkę  można zamawiać, pisząc na adres: Klasztor Franciszkanów (o. Wenanty), 37-743 Kalwaria Pacławska 40 lub mailowo: wenanty.katarzyniec@gmail.com oraz zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew: bratnizew.pl.

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij